סניף Nושבה גרמנית ירושלים

לאכול בשביל לחיות או לחיות בשביל לאכול? 


כמובן, עדיף להיות באמצע, אך ברור שאוכל יכול להיות הרבה יותר מאוכל. מה הטעם באוכל (סליחה על משחק המילים), אם הוא משביע אותנו, אך לא מרגש את החושים שלנו? אוכל יכול להיות מקצוע, מקור השראה, תרבות, ויש האומרים שאוכל הוא אמנות. ובין הסוגים השונים של תרבות האוכל תרבות הגבינות היא ללא ספק הענפה והאצילית ביותר.
מבחר הפסטות המיוחדות על מדפי החנויות של הרשת
אלי באשר בחנות שלו בשוק מחנה יהודה
אף אחד לא יודע בוודאות כמה סוגי גבינה יש בעולם. המספרים נעים בין 500 ליותר מ-1000 סוגים,כאשר בכל סוג יש אינספור תת-קטגוריות הקשורות במיקום הגאוגרפי, במשך תהליך הייצור והיישון ובעוד גורמים רבים. האם קיים עוד מוצר מזון שעשוי להפתיע ולרגש אותנו במשך כל החיים?

תרבות הגבינות הנה עתיקה כמעט כמו התרבות האנושית עצמה. הגבינה הראשונה קרוב לוודאי יוצרה בערך לפני 10.000 שנים איפשהו באזור שלנו, מזרח התיכון, אך במשך אלפי שנים המאכל הזה הוגבל כמעט לחלוטין לגבולות אירופה. מי שהניח את יסודות תרבות הגבינות כפי שאנו מכירים אותה היום היו הרומאים, והסיבה לכך פשוטה אם כי מפתיעה: הרומאים אהבו כל מזון ששילב עמידות עם ערך תזונתי גבוה, כי זה מה שעזר לצבא שלהם להילחם רחוק מהבית מבלי להיות תלוי במקורות המזון המקומיים. כן, גם את הפסטה המציאו בשביל הלגיונרים.
מבחר הפסטות המיוחדות על מדפי החנויות של הרשת
הקומה השנייה של החנות: בואו לשבת על כוס יין עם גבינת גורמה
זוכרים את הזמנים ההם עם שלושה סוגי בירה מקומית בסופר? עם מבחר זעום ומבייש של יינות מיובאים? עם ההתלבטות בין מיונז תלמה למיונז אוסם? ברוב התחומים תרבות האוכל והשתייה בארץ אכן עשתה דרך ארוכה בשנים האחרונות. אך תרבות הגבינות עדיין נמצאת בחיתוליה, ומה שניתן לקנות אפילו בסופרים טובים זה פשוט כל כך לא זה! גם ברוב המעדניות המצב רחוק מלהיות אידאלי.
 
ובכל זאת, ניתן למצוא איכות ומגוון במקומות מועטים ומובחרים, כגון גבינות באשר. באשר היא רשת הפרומז'רי בה ניתן לרכוש גבינות מעולות ונדירות המיובאות ממחלבות קטנות (כפריות, משפחתיות) ברחבי אירופה. באשר זה בית המקדש והאקדמיה לגבינות, המקום שבו חייב לבקר כל ענין הטעם המכבד את עצמו. אז איזו גבינה מסוג גרוייר אתם מעדיפים: גרוייר אלפאז' או גרוייר פרמייר קרו?
טעימות גבינה בבאשר פרומז
טעימות גבינה בבאשר פרומז'רי הינם חלק בלתי נפרד מהחוויה